User معماران جوان if(navigator.appName == "Microsoft Internet Explorer") {
Online

معماران جوان
داشتنت ماضـی بود... آنهــم بعــــــید.....!! 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب

در هم تنیدگیِ بلند مرتبه ها؛ برج کراس تز معماران بیگ


بقیه در ادامه مطلب!

آسمانخراشی در سئول، توسط دفتر معماری دانمارکیِ بیگ(BIG) طراحی شد، برجی آپارتمانی در شهر سئول. این برج در منطقه ی بین المللی و تجاریِ یونگ سان(Yongsan) قرار خواهد گرفت که توسط استدیو معماران لیبسکیند(Studio Libeskind) پلان جامع آن تدارک دیده شده بود و بیش از 600 آپارتمان، در کنار یک کتابخانه، کودکستان و گالری در آن دیده شده بود. باغ بام ها هر دو سطح بلوک های پل مانند را برای ساکنین خواهند پوشانید و حیاط های پایین رفته نیز؛ طبقات زیرین زمین را احیا می کنند. در تصویری این ساختمان ها نزدیک به جفت برج طراحی شده توسط ام وی آر دی وی(MVRDV)، که ریشه در تشابه به [لحظه ی] انفجار مرکز تجارت جهانی در یازدهم سپتامبر دارد، نمایش داده شده اند.

برج های مسکونی بیگ، در منطقه ی بین المللی و تجاریِ یونگ سان، امتداد رودخانه ی هان(Han) را با یک مرکز مسکونی تجاری جدید، برای شهروندان سئول احیا می کند. برج های کراس(Cross #)، خط آسمان شهر سئول را ارتقا داده و تبدیل به یک نشان قابل تشخیص برای مرکز جدید فرهنگی و اقتصادیِ شهر خواهند شد. دفتر معماری بیگ از بین 19 دفتر معماری بین المللی، مانند اس او ام(SOM)، دومینیک پرولت(Dominique Perrault)، رکس(REX) و ام وی آر دی وی، برای ثبت طرح یشنهادی خود؛ انتخاب شد.

این سایت 21000 متر مربعی، در کنار بافت شهری در منطقه ای قرار دارد که در پلان جامع شهر یونگ سان جزءِ مناطقی است که توسعه خواهد یافت. طرحِ دفتر معماری بیگ؛ دو برج زیبا با ارتفاع های 204 و 214 متری را شامل می شود. برای رسیدن به الزامات ارتفاعی این سایت، این حجم ساختمانی متجاوز[از لحاظ ارتفاعی]، با دو بارِ افقی بالایی و پایینی؛ تغییر شکل داده اند، که در ترازهای 140 متر و 70 متر دو برج مذکور را مرتبط کرده اند.

برج های کراس، یک ارتباط سه بعدیِ شهری حاصل از برج هایی که به طور افقی و عمودی در هم بافته شده اند، را تشکیل می دهند. سه عدد پل های عمومی، دو برج بلند و باریک را در تراز های مختلف- زیر زمین، روی خیابان و در آسمان- متصل می کنند. با توجه به خواسته ها و مطالبات متفاوت ساکنین ، گروه های سنی و فرهنگ آنها، [سطوح] پل ها طراحی لند اسکیپ شده و برای فعالیت های گوناگون، که به صورت سنتی محدود به سطح زمین بوده، مجهز شده است.


Cross # Towers by BIG

Cross # Towers by BIG

Cross # Towers by BIG

Cross # Towers by BIG

Cross # Towers by BIG

Cross # Towers by BIG


[ 15 - آذر‌ماه - 1391 ] [ 21:07 ] [ v_d ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 156021

امارگیر حرفه ای سایت


IranSkin go Up
[ طراح قالب : پیچک ] [ Weblog Themes By : Pichak.net ]