User معماران جوان if(navigator.appName == "Microsoft Internet Explorer") {
Online

معماران جوان
داشتنت ماضـی بود... آنهــم بعــــــید.....!! 
قالب وبلاگ
آخرین مطالب
مسجد کانسپچوال از معماران مانچو

بقیه در ادامه مطلب!

دفتر استانبولی معماران مانچو ، اولین تصاویر طرح پیشنهادی خود را برای رقابت در " طراحی مفهومی در معماری مسجد " که توسط شهرداری شهر قیصریه در ترکیه برگزار گشته را ارائه داده است. در این طرح ، با حفظ اصل استفاده از یک حجم بزرگ منفرد ، یک فرم سلب دیگر جایگزین گنبد همیشگی در مساجد شده است : یک مکعب شیبدار .

" کعبه " ، مقدسترین مکان برای همه مسلمانان جهان است ؛ محلی که همه دعاگویان بر گرد آن می چرخند و نشانی ست از سادگی و خشوعی که به مسلمانان توصیه شده است. این نقطه شروعی برای طراحی این حجم مکعبی مابل بوده است تا پلانی مستطیل شکل را حفظ کند که از اصول اساسی برنامه ریزی برای خطوط پیوسته نماز است. دگرگونی ایجاد شده در حجم از حرکات خم شدن و سجده در نماز بدست آمده است و سطوح متعلق به نمازکزاران ، با اختلاف ارتفاعی در کف به سمت قبله هدایت می شوند.

شیب داخلی ایجاد شده به فضای بیرونی بسط داده می شود و حیاط را به دو بخش تقسیم میکند. در قسمت مرتفع تر حیاط ، نماز جمعه، عید فطر و تشییع جنازه انجام می شود در حالیکه قسمت پایین تر با عمق 1.5 متر از سطح زمین قرار گرفته است و با ضمایم مسجد محدود شده است. محل وضو نیز در این قسمت قرار دارد تا دسترسی آسانی برای نمازگزاران داشته باشد . آب موجود در تسهیل تهویه طبیعی، عبور نور طبیعی به داخل و خنک کردن مسجد کمک بسزایی می کند.

نمای خارجی

نمای خارجی

نمای داخلی

نمای داخلی

کانسپت حجم

تهویه طبیعی و عبور نور خورشید

پلان بنا و سایت

پلان سایت

پلان بنا

پلان مجموعه

برش


[ 26 - آذر‌ماه - 1391 ] [ 18:34 ] [ v_d ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 156678

امارگیر حرفه ای سایت


IranSkin go Up
[ طراح قالب : پیچک ] [ Weblog Themes By : Pichak.net ]